Kurs rysunku stacjonarny a online

Opublikowano: 1 kwietnia 2020

Chciałbyś zacząć naukę rysunku, ale nie jesteś Pewien co będzie dla Ciebie najlepsze? W obecnym czasie jest coraz więcej możliwości nauki rysunku, dostosowanych do każdego ucznia. Zaczynając od szkół rysunku i kursów stacjonarnych, przez darmowe lub płatne kursy online oraz gotowe tutoriale.

W tym wpisie postaramy się pokazać różnice między kursem stacjonarnym a online oraz wskazać ich plusy i minus.

Kurs rysunku stacjonarny:

Wybierając kurs stacjonarny mamy możliwość przede wszystkim dialogu i wspólnego rozważania nad danym zagadnieniem z drugą osobą. Na kursie poznajemy nowe osoby, które tak samo jak my rozwijają swoją pasję, dzięki czemu mamy m.in. możliwość nawiązania nowych przyjaźni. Praca w grupie wprowadza także „nutkę” rywalizacji co działa jako czynnik motywujący. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z prowadzącym, który jest doświadczonym rysownikiem zyskujemy mentora, który może poprowadzić Nas za „rękę” przez wszystkie podstawy.

Z drugiej strony kurs stacjonarny wiąże się dojazdami i wyznaczonymi konkretnymi dniami i godzinami zajęć. Nie musi się to wiązać jednak z wielką uciążliwością. Wyznaczony termin zajęć może zadziałać w tym wypadku również jako motywator, dzięki któremu nie będziemy mieli wymówek, że porysujemy np. za godzinę.

Kursy stacjonarne dostępne są na naszej stronie: http://www.sealart.pl

Kurs rysunku online:

Zalety:

  • Oszczędność czasu. Nie poświęcasz czasu na dojazd, powrót, przygotowanie się do wyjścia. Z kursu korzystasz we własnym domu – lub dowolnym miejscu, które sam wybierasz i realny czas, który musisz na to wygospodarować to dokładnie ten czas, który poświęcasz na faktyczną naukę.
  • Elastyczna dostępność. Kurs rysunku online jest dostępny dla ciebie zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Sam decydujesz w jakie dni i w jakich godzinach chcesz się uczyć. Szkolenie trwa wtedy, kiedy ci to odpowiada czasowo.
  • Indywidualnie dostosowany tryb. Podczas kursów online pracujesz we własnym tempie. Sam decydujesz czy chcesz wielokrotnie zająć się wybraną partią materiału czy przyspieszyć, robisz notatki lub dokonujesz analizy dokładnie w takim trybie, jaki jest dostosowany do twoich potrzeb i możliwości.

 Wady:

  • Brak osobistego kontaktu. To bariera, którą oczywiście można „przeskoczyć” – wykładowcy i kadra szkoleniowa jest bowiem wciąż do twojej dyspozycji i z powodzeniem możesz im zadawać pytania, kontakt jednak jest ograniczony do formy telefonicznej/online.
  • Opóźnienie w uzyskaniu odpowiedzi. To problem, wynikający z poprzedniego punktu. Podczas kursu rysunku online, mimo, że pozostajesz w stałym kontakcie z wykładowcami, musisz zaczekać na odpowiedzi na nurtujące cię pytania i pojawiające się wątpliwości.

Pamiętajmy, że mimo wielu obecnych platform do nauki nie są one idealne a możliwości nauki online nawet z prowadzącym w tym wypadku sam na sam, mocno ograniczone. Nie można lekceważyć jednak tej formy nauki w całości, warto bowiem ćwiczyć swoje umiejętności rysunkowe, także w domu i ta forma doskonale się w tym wypadku sprawdzi.

Kursy rysunku online dostępne są na naszym kanale YT:  https://www.youtube.com/user/sealartszkolarysunku


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


 

Zobacz również

Kurs rysunku od podstaw – od zera do mastera
Kurs rysunku może być fascynującym przeżyciem, które przyniesie ci mnóstwo ciekawych doświadczeń, pokaże świat nieodkrytych...
Więcej
Kurs rysunku – dobry sposób na spędzanie wolnego czasu
Każdy z nas w inny sposób lubi spędzać wolne chwile. Najważniejsze, aby wykorzystać ten czas z korzyścią dla...
Więcej