Rysunek – wspaniałe hobby

Opublikowano: 2 kwietnia 2020

Rysunek to piękne, rozwijające hobby, które przynosi wiele korzyści. Chcesz wiedzieć jakie?

  • Rozwija wyobraźnię. Zdobycie umiejętności rysowania w wymierny sposób rozwija horyzonty wyobraźni i powoduje, że zaczynamy patrzeć wielowymiarowo. Każde zjawisko, przedmiot czy osobę widzimy trójwymiarowo i potrafimy odwzorować na papierze.
  • Stymuluje spostrzegawczość. Kiedy uczymy się rysować, zaczynamy inaczej spoglądać na otaczającą nas rzeczywistość. Z czasem każdy obiekt, który obserwujemy rozpracowujemy kreskami, wymiarami i proporcjami. W widzianych przedmiotach, ludziach, zwierzętach czy pejzażach zaczynamy dostrzegać detale, które wcześniej nam umykały.
  • Uczy wrażliwości na różne wymiary piękna. Piękno to bardzo subiektywny określnik. Nie ma uniwersalnie pięknych obrazów, a każdemu z nas podoba się co innego. Zgłębiając techniki rysunku uczymy się dostrzegać piękno we wszystkim, co napotykają nasze oczy. Rysunek uczy nas w zupełnie inny sposób odbierać świat.
  • Relaksuje i odpręża. Choć to ostatni punkt, to wcale nie najmniej ważny. Rysowanie to hobby, które pozwala się zatracić i oderwać od codziennych problemów. Podczas pracy nad kolejnym dziełem, skutecznie odcinamy się od bolączek codzienności, zapominamy o stresach i wpadamy bez reszty w świat kreacji, piękna i aktywnego tworzenia. Mózg odpoczywa i rozwija pokłady kreatywności, które wcześniej drzemały niewykorzystane.

Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


Zobacz również

Kurs rysunku – jak opanować podstawy?
Nic nie przychodzi od razu. Nawet jeśli jest to twoja ogromna pasja. Tak jak nie...
Więcej
Czy trzeba mieć talent, żeby nauczyć się rysować?
Absolutnie nie! Talent to wrodzone predyspozycje, które mogą skrócić czas nauki, dla utalentowanych rysowników zgłębianie...
Więcej